Олга Панго нов в.д. директор на МОБ

1 June, 2017 - 13:11

Нов вршител на дожност директор на Македонската опера и балет од денеска е балерината и кореограф Олга Панго. Таа досега беше уметнички раководител на Балетот на Македонската опера и балет.

 Според МОБ, одлуката е донесена од страна на Министерството за култура.

Оваа функција до 25 мај ја вршеше оперскиот пејач Игор Дурловски, кој си поднесе оставка.

Веста е прочитана 1330 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.