Исповед на припадник на ЛГБТИ заедницата

2 November, 2017 - 21:41

Како е да се биде припадник на ЛГБТ заедницата во Македонија?

Горан Момировски во Охрид го регистрираше сведоштвото на Тања Манчевска.

Веста е прочитана 26128 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.