Тимоние: Покажете и на Европа дека можете да бидете функционална демократија

14 November, 2017 - 21:51

Интервју во Ноќно студио со францускиот амбасадор Кристијан Тимоние. 

„Во моментов ние посакуваме Собранието овде да функционира, но во моментов тоа не функционира како што би требало.

Затоа треба да се најде начин подобро да функционира. Ние треба, односно вие треба да ги најдете решенијата.

Македонија сака да влезе во ЕУ, каде постојано се постигнуваат компромиси. Прво што треба да направите е да се договорите меѓу себе“, вели Тимоние.

Веста е прочитана 874 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.